En Özel ve Anlamlı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da 10 Kasım 1938 tarihinde saat 9’u 5 geçe ebediyete intikal eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sevgi, saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Ömrünü Türkiye Cumhuriyeti’ne adayan, başarılarıyla yalnızca Türk milletine değil tüm dünyaya örnek olan Atamızın ölümünün 85. yıl dönümünde minnettarlığımızı, sevgimizi ve hüznümüzü bir kez daha dile getirme fırsatı buluyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, 10 Kasım’ın anlamını ve önemini yansıtan en güzel, en duygusal ve en özgün mesajlarla anmak isteyen milyonlarca kişi için özenle seçtiğimiz 10 Kasım mesajlarını bir araya getirdik. 

İşte, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve Atatürk için yazılmış en güzel ve anlamlı sözler.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Atamızı büyük bir saygı, sevgi, özlem ve minnet anıyoruz…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve saygıdeğer lideri Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938’de saat 09.05’te hayata gözlerini yumdu. Ölümünün 85. yıl dönümünde, bedeni artık aramızda olmasa da tüm dünyada ilkeleri, fikirleri, eserleri ile yaşayan ve daima yaşayacak olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. Hayatını Türkiye Cumhuriyeti’ne adayan Atamızın ölümünün 85. yıl dönümünde bize bıraktığı en büyük eserin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu hatırlıyoruz. Ruhu şad olsun… 

İşte, Atatürk’ü anmak için yazılmış en güzel ve anlamlı 10 Kasım mesajları ve sözleri…

10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajları

 • Bugün, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesinin öncüsü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünde, onu saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

 • Atatürk’ün öncülük ettiği Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma niteliğini asla kaybetmeyecektir.

 • 10 Kasım, Türk halkı için bir yas ve anma günüdür. Atatürk’ün değerlerini ve ideallerini unutmadık ve unutmayacağız. Onun çizdiği yolda ilerlemeye devam ediyoruz ve ona minnettarız.

En Güzel 10 Kasım Sözleri

 • Aramızdan ayrılışının 85. yılını sevgi saygı ve özlemle anıyoruz Daima bizimlesin atam.

 • Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü’nde, Atatürk’ün Türk halkına bıraktığı modernlik ve özgürlük değerlerini hatırlıyor ve yaşatıyoruz. Büyük liderimizi saygı ve sevgiyle anıyoruz.

 • Atatürk’ün ilkeleri ve devrimleriyle şekillenen Türkiye, tüm ulusumuzun ortak mirasıdır. Onun adını yaşatmak ve ülkemizi daha parlak bir geleceğe taşımak için birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.

Atatürk İçin Söylenmiş En Güzel Sözler

 • 10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk”sün…

 • Türk halkının her bir bireyi, Atatürk’ün getirdiği ilkeler ve devrimlerin gönüllü ve kararlı bir savunucusu olmaktan büyük bir onur duyar.

 • Ulusumuzun bize duyduğu güvene layık olmak adına, milletimiz adına çalışmalarımıza tüm enerjimizle devam edeceğimizi, Atatürk’ün manevi huzurunda taahhüt ediyoruz.

En Anlamlı 10 Kasım Mesajları

 • Her fani gibi 85 yıl önce ebediyete intikal etmiş olsan da manevi varlığın, düşüncelerin ve kutlu vasiyetin tertemiz millet vicdanında bayrak gibi dalgalanmaktadır. Ruhun şad olsun Atam… 

 • Sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.

 • Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dahilerden biridir. Ölümünün 85. yıl dönümünde dahi dünya onun gibisini görmemiştir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir. Sevgi ve özlemle anıyoruz.

En Güzel ve Anlamlı 10 Kasım Sözleri

 • Yine bir 10 Kasım sabahı ve sen yoksun. Seni çok özledik Atam. Sensiz geçen yıllarda boşluğun hiç dolmadı. Mekânın cennet olsun, ruhun şad olsun. Sevgi ve minnetle… 

 • Her 10 Kasım sabahı rüzgar ağırdan eser, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları. 

 • Ulu Önderimiz Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza dek bağımsız ve özgür yaşayacaktır. Atatürk, dünyanın örnek aldığı büyük bir liderdir. Öyle ki o, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir. Ruhun şad olsun.

10 Kasım ile İlgili Güzel Sözler

 • Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

 • Atatürk yalnızca kahraman milletinin büyük lideri olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur.

 • Ömrünü Türkiye Cumhuriyeti’ne adayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk… Bugün bir kez daha emanetlerine sahip çıkacağımıza söz verirken bir 10 Kasım’ı daha seni yad ederek anıyoruz. Seni çok seviyor ve çok özlüyoruz.

10 Kasım Mesajları

 • Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üstüne. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah güvercinler uçar, Ankara’nın üzerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, gökyüzü siyah olur, ülkenin her yerinde.

 • Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında, güneş doğmuyor, hava kapkara sokaklar ıssız… Cumhuriyet ağlıyor!

 • Çağımızda hiçbir isim Ulu Önderimiz Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x