Belediye Başkanı Aday Adayı Olmak Bile Cep Yakar Olmuş! Arka Sokaklar Oyuncusu Filiz Taçbaş’ın Siyaset Atılımı

Arka Sokaklar dizisinin Ayla’sı olarak tanıdığımız ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, son dönemde kariyerinde yeni bir takım hareketlilikler yapıyor. Geçtiğimiz seçimlerde milletvekili aday adayı olan oyuncu, şimdi de belediye başkanı olmak için harekete geçti. Aday adayı olmak için verdiği paraysa ‘yok artık’ dedirtti.

Ekranların en uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar’ın en sevilen karakterlerinden ve oyuncularından bir tanesi de Filiz Taçbaş’tı.

Arka Sokaklar’da Rıza Baba’nın eşi Ayla olarak çıkıyordu kendisi karşımıza. Yıllarca da bu rolün altından ustalıkla kalkmaya devam etti.

Bilmeyenleriniz için kariyeri yalnızca oyunculuktan ibaret değil Taçbaş’ın. Kendisi profesyonel bir tenisçi.

10 yaşından itibaren sürdürdüğü bu sporu hala yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda tenisle ilgili köşe yazıları da yazıyordu.

Ünlü oyuncuyu en son ekranların en popüler dizilerinden Çukur’da izlemiştik.

2021 yılından beridir kendisi herhangi bir dizide ya da filmde rol almıyor. Ekranlardan bir süredir uzak kaldı anlayacağınız.

Filiz Taçbaş’ın ekranlardan uzak kalmasının sebeplerinden bir tanesi de kariyer değişikliği yapmak istemesi diyebiliriz. Kendisi siyasete atılmak istiyor.

Bunu da 14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri öncesi milletvekili aday adayı olmak için başvurduğunu duyurarak yapmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıklamıştı. Fakat talebi gerçekleşmemişti.

Oyuncu şimdi de İzmir Foça Belediye Başkanı aday adayı olduğu duyurusunda bulundu. Aday adayı olmak için ödediği ücret ise “nasıl yani?” dedirtti.

Milletvekilliği aday adayı olmak için 30 bin TL ödeyen Taçbaş’ın, belediye başkanı aday adayı olmak için de 10 bin TL ödeme yaptığı öğrenildi.

İşte ünlü oyuncunun aday adaylığını duyurduğu o video:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x