Ryan Babel’den Fenerbahçe – Galatasaray derbisi yorumu! Beşiktaş itirafı: Çok üzülüyorum | Fatih Terim ve Şenol Güneş’i kıyasladı

Eyüpspor’dan ayrıldıktan sonra bonservisini eline alan Ryan Babel, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 1. Lig ekibinden ayrılık sürecini anlatan Hollandalı, Türkiye’de çalıştığı en iyi teknik direktörleri sıraladı. Ryan Babel, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbiyle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Eyüpspor’dan ayrılık sürecini anlatan Ryan Babel, “Başka bir yöne gitmek istediklerini söylediler ve ben de bu duruma saygı duydum. Eyüpspor’a yardımcı olmak benim de tutkumdu ama olmadı” diye konuştu.

Arda Turan’ın çok iyi bir teknik direktör olduğunu belirten Hollandalı, “Arda Turan teknik direktör olduktan sonra onunla daha fazla başarı elde etmek isterdim. Daha yeni başlamış olmasına rağmen benim için Türkiye’de ilk üçün içinde” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de çalıştığı en iyi teknik direktörleri sıralayan Ryan Babel, “Türkiye’de çalıştığım en iyi antrenör Fatih Terim diyebilirim. Şenol Güneş’le de çalıştım tabii ki. Kişisel olarak, profesyonel kariyerime bakarsanız Beşiktaş’la daha başarılı bir dönem yaşadım ama bu takımla da alakalıydı. Çok iyi oyunculardan oluşan, çok iyi bir takımdı. Benim işimi çok kolaylaştırıyorlardı. Galatasaray’da ise iyi bir takımımız vardı ama bazı anlarda her şey yerine oturmuyordu. Sorunuza cevap vermem gerekirse Fatih Terim, ardından Arda Turan, sonrasında da Şenol Güneş” dedi.

Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki derbiye dair konuşan Ryan Babel, “Derbiyi umarım Galatasaray kazanır” yorumunda bulundu.

Ferdi Kadıoğlu ve Sacha Boey’un performansını yorumlayan Ryan Babel, “Ferdi Kadıoğlu bek olarak harika bir iş çıkarıyor. Yetenek olarak Sacha Boey’dan daha iyi” dedi.

Beşiktaş’ın mevcut durumuna üzüldüğünü belirten Ryan Babel, “Beşiktaş zor bir sezon geçiriyor, üzülüyorum ve hala onları destekliyorum. Kalbimdeki yeri çok ayrı Beşiktaş’ın” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir