Ronaldo şirazeden çıktı! Ahlak dışı hareketi pahalıya patlayacak, işte beklenen ceza

Cristiano Ronaldo’nun formasını giydiği Al Nassr, 25 Şubat günü Suudi Arabistan Pro Ligi’de deplasmanda Al Shabab ile karşı karşıya geldi. 21. dakikada Portekizli yıldızın penaltıdan attığı golle 1-0 öne geçen konuk ekip, ilk yarının son anlarında Yannick Carrasco’nun golüne engel olamadı. İkinci yarının başında Anderson Talisca, Al Nassr’ı bir kez daha öne geçirdi: 2-1. 67. dakikada Al Shabab, Carlos Carvalho’nun golüyle durumu 2-2’ye getirdi. Mücadeleden son sözü 86. dakikada Talisca söyledi: 3-2.

MESSI TEZAHÜRATLARI ÇILDIRTTI

Al Shabab taraftları maç içinde sık sık, Cristiano Ronaldo ile kıyaslanan Lionel Messi’nin lehine tezahüratlarda bulundu. 39 yaşındaki oyuncu tribünlere edep yerini göstererek hareket yaptı.

RONALDO’YA ŞOK: CEZA YOLDA

Cristiano Ronaldo, Al Shabab tribünlerine yönelik hareketleri nedeniyle ceza alabilir. Suudi Arabistan Ligi Etik ve Disiplin Komitesi henüz Cristiano Ronaldo’nun hareketleri ve bunların rakip taraftarlara yönelik olup olmadığı konusunda bir karar vermedi ancak soruşturmayı sonuna kadar götürüyor.

Suudi medya kuruluşu Arriyadiyah’ın haberine göre komite, Portekizli yıldızın görüşlerini dinlemek için mahkemeye çıkmasını istiyor. Bu nedenle Portekizli yıldızın, yaptığı hareketlerin nedenlerini açıklamak üzere Komite önüne çıkması gerekecek. 

İKİ MAÇ MEN CEZASI GELEBİLİR

Seyirciye yönelik müstehcen hareketlerde bulunmaktan suçlu bulunursa, en az iki maç men ve para cezasına çarptırılacak. Al Hilal ile şampiyonluk yarışının ortasında olan Al Nassr, önümüzdeki birkaç maç boyunca ondan yoksun olacak. Eğer şimdi ceza alırsa, Perşembe günü Al Hazem ile oynanacak maçı ve ardından 7 Mart’ta Al Raed ile oynanacak maçı kaçıracak.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x