Meteoroloji’den o şehir için fırtına uyarısı! Deniz dalgaları 5 metreyi bulabilir

AFAD ve Samsun Valiliği, önümüzdeki gün görülecek olan olumsuz hava şartları nedeniyle vatandaşları uyardı. Yapılan uyarıda kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı.

Samsun Valiliğinden yapılan son açıklama şöyle;

“Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı son değerIendirmelere göre; ilimiz genelinde 25-26 Kasım 2023 tarihlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklenildiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları, Ayrıca, Samsun açıklarında 25 Kasım 2023 Cumartesi günü güney yönlü 30-40 km/sa hızında rüzgar ile 2-3 m yüksekliğinde dalga, 26 Kasım 2023 Pazar günü ise kuzeybatı yönlü ve 40-60 km/sa hızında rüzgar ile 5-6 metre yüksekliğinde dalga beklendiğinden denizcilerimizin de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları, önemle duyurulur”

AFAD’dan vatandaşların cep telefonuna gönderilen kısa mesajda ise şöyle;

“Meteorolojiye göre Samsun’da 25 Kasım Cumartesi günü güney yönlerden yer yer kuvvetli fırtına bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir