Emre Özpeynirci: Türkiye’de 110 kişi en pahalı elektrikli için sırada

Rolls-Royce Spectre Türkiye fiyatı 24 milyon liradan başlıyor. Otomotiv yazarı Emre Özpeynirci, bu model ve markalar için Türkiye’de şu an 110 kişinin sırada beklediğini duyurdu.

Özpeynirci, sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de 110 kişi en pahalı elektrikli için sırada Dünyanın en pahalı elektrikli otomobili olan Rolls-Royce Spectre geçen hafta Moda’da görüntülenmiş. Bu araç Rolls-Royce’nin Türkiye distribütörü olan Royal Motors’un sahibi Artuğ Aysal’a ait.

.

Daha doğrusu şirket aracı. Hafta başında plakası çıkacakmış. Elektrikli olduğu için %60’lık ÖTV diliminde yer alan bu modelin liste fiyatı 780 bin Euro’dan (24.4 milyon TL) başlıyor.

.

Türkiye’ye ilk gelen model ise 850 bin Euro. (26.6 milyon TL) Sonuçta dünyanın en pahalı elektrikli otomobili ama ÖTV avantajı nedeniyle Türkiye’deki en ucuz Rolls-Royce modeli.

.

Sıkı durun bu model için 2026’ya kadar Türkiye’de 110 kişi sıradaymış. Henüz müşteri teslimatı olmamış. 2024’te 40 adet gelecekmiş. Daha ne diyeyim…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x