Binance Kullanıcı Bilgileri Sızdırıldı mı? İşte İddialar ve Gerçekler

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son günlerde kullanıcı bilgilerinin sızdırıldığına yönelik iddialarla gündeme geldi. İddialar bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımıyla başladı ve borsadan resmi bir açıklama gelene kadar birçok spekülasyona yol açtı.

Binance kullanıcı bilgileri sızdı mı?

Son zamanlarda Binance kullanıcı bilgilerinin sızdırıldığına dair iddialar ortaya çıktı. Özellikle bu iddialar, borsa kullanıcılarına ait bilgilerin dark web üzerinde satışa çıktığını gösterdi. Ayrıca muhtemelen Github kaynaklı bir sızıntı yaşandığını öne sürmesiyle başladı. Paylaşılan görselde, borsa kullanıcılarının adlarını, ülkelerini ve telefon numaralarını içeren ilan yer alıyordu. Borsa ekibi, iddiaların ardından resmi bir açıklama yayınladı. Ardından herhangi bir sızıntı olmadığını ve kullanıcı hesaplarının güvenli olduğunu açıkladı.

Güvenlik ekibinin tüm potansiyel tehditleri değerlendirdiği ve borsa sistemlerinden bir sızıntı olmadığının doğrulandığı belirtildi. Binance, kullanıcı hesaplarının MFA, biyometri, kimlik doğrulayıcılar vb. birçok savunma yoluyla güvence altına alındığını vurguladı. Bu aşamada, Binance kullanıcı bilgilerinin sızdırıldığına dair somut bir kanıt bulunmuyor. Binance ekibi iddiaları reddediyor ve herhangi bir sızıntı olmadığını savunmakta.

Sosyal medya iddiaları

4 Şubat tarihinde “otteroooo” isimli bir sosyal medya kullanıcısı, borsa kullanıcılarına ait bilgilerin dark web üzerinde satışa çıktığını ve muhtemelen github kaynaklı bir sızıntı yaşandığını öne sürdü. Kullanıcı tarafından paylaşılan görselde, borsa kullanıcılarının adlarını, ülkelerini ve telefon numaralarını içeren bir dark web ilanı yer alıyordu. Binance ekibi, iddiaların ortaya çıkmasının ardından resmi bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, konu hakkında tüm detaylı araştırmaların yapıldığı ve herhangi bir sızıntının olmadığı belirtilmekte. “Güvenlik ekibimiz tüm potansiyel tehditler gibi bunu da değerlendirdi. Borsa sistemlerinden böyle bir sızıntı olmadığını doğruladı. Ayrıca kullanıcı hesapları güvendedir.” dediler. Binance, kullanıcı hesaplarının MFA, biyometri, kimlik doğrulayıcılar vb. Birçok savunma yoluyla güvence altına alındığını vurguladı.

Bu aşamada, Binance kullanıcı bilgilerinin sızdırıldığına dair somut bir kanıt bulunmuyor. Borsa ekibi iddiaları reddediyor ve herhangi bir sızıntı olmadığını savunmakta. Paylaşılan görsel ve bilgiler doğrulanmış değil ve dark web’de yer alan her bilginin doğru kabul edilmemesi gerekiyor. Binance kullanıcı bilgilerinin sızdırıldığına dair iddialar dikkat çekiyor. Bu aşamada, Binance’ın resmi açıklamasına itibar etmek en mantıklısı gibi duruyor. Ayrıca, sızıntı ile ilgili somut kanıtların ortaya çıkmasını beklemek gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir